HP Pavilion X360 13 2022 i5 12th Gen - 8GB RAM - 512GB SSD - 14-inch FHD TouchScreen display in Nepal has been added to your cart
View Cart Checkout Now Continue ShoppingAvailability: In Stock
| Brand | Hewlett Packard (HP) |
| CPU | Intel® Core™ i5-1235U (up to 4.4 GHz with Intel® Turbo Boost Technology, 12 MB L3 cache, 10 cores, 12 threads) |
| RAM | 8GB DDR4-3200 SDRAM |
| Operating System | Windows 10 |
| Display | 14-inch IPS display; Full-HD (1920 x 1080 pixels) resolution; multitouch-enabled, IPS, edge-to-edge glass, micro-edge, 250 nits, 45% NTSC |
| Type | 2-in-1 Convertible Laptop |
| Hard Drive | 512GB SSD |
| Memory Speed | 3200MHz |
| Graphics |
|
| Dimensions | 32.4 x 22.1 x 1.87 cm |
| Ports | 1 SuperSpeed USB Type-C 10Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort 1.4, HP Sleep and Charge); 2 SuperSpeed USB Type-A 5Gbps signaling rate; 1 HDMI 2.0; 1 AC smart pin; 1 headphone/microphone combo |
| Wireless Type | Intel Wi-Fi 6 AX201 (2x2) and Bluetooth 5 combo (Supporting Gigabit file transfer speeds) |
| Rear Webcam Resolution | HP Wide Vision HD Camera with dual array digital microphone |
| Keyboard | Full-size island-style backlit keyboard |
| Batteries | 4-cell, 53.2 Wh Li-ion |
| Weight | Starting at 1.61Kg |
| HP Pavilion X360 13 2022 Price in Nepal | Rs. 108000 |

Over 4,000 Products to choose from! We are Nepal's First Choice for IT and Digital Supplies. Happy Shopping!
(All prices shown WITHOUT VAT)