HP Spectre x360 14 2024 2-in-1 Intel Core Ultra 7 155H - 32GB RAM - 2TB SSD - 14-inch 2.8K OLED TouchScreen display in Nepal has been added to your cart
View Cart Checkout Now Continue ShoppingAvailability: In Stock
Â
| Brand | Hewlett-Packard (HP) |
| Series | Spectre Series |
| CPU | Intel® Core™ Ultra 7 155H (up to 4.8 GHz, 24 MB L3 cache, 16 cores, 22 threads) + Intel® Arc™ Graphics + 16 GB(Onboard) |
| RAM | 32 GB LPDDR5 |
| Operating System | Windows 11 |
| Screen | 14" diagonal, 2.8K (2880 x 1800), OLED, multitouch-enabled, UWVA, edge-to-edge glass, micro-edge, Low Blue Light, HDR 500 nits |
| Type | 2-in-1 Convertible Laptop |
| Hard Drive | 2 TB PCIe® NVMe™ M.2 SSD (4x4 SSD) |
| Graphics | Intel® Arc™ Graphics |
| Dimensions | 12.35 x 8.68 x 0.67 in |
| Ports | 1 USB Type-A 10Gbps signaling rate (HP Sleep and Charge); 1 headphone/microphone combo; 2 Thunderbolt™ 4 with USB Type-C® 40Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 2.1, HP Sleep and Charge) |
| Wireless Type | Intel® Wi-Fi 7 BE200 (2x2) and Bluetooth® 5.4 wireless card |
| Webcam | HP Wide Vision 9MP IR camera with camera shutter, temporal noise reduction and integrated dual array digital microphones |
| Audio | DTS:X® Ultra; Quad speakers; HP Audio Boost; Poly Studio |
| Keyboard | Full-size island-style backlit keyboard |
| Active Pen | HP USB-C Rechargeable MPP2.0 Tilt Nightfall Black Pen |
| Batteries | 4-cell, 68 Wh Li-ion polymer |
| Weight | 3.19 lb |
| HP Spectre x360 14 2024 Price in Nepal | Price Rs 2,72,000/- |

Over 4,000 Products to choose from! We are Nepal's First Choice for IT and Digital Supplies. Happy Shopping!
(All prices shown WITHOUT VAT)